Індонезія

Незабутня Індонезія – квінтесенція екзотики: первозданна природа Балі і пляжі з чорним піском острова Суматра, палаци, батик Яви і дощові ліси Калімантан. Активний і пляжний відпочинок, серфінг і екскурсії. Столиця – Джакарта, величезна і багатолика, яка містить у собі безліч загадок. Більшості гостей Індонезії миліше не Джакарта, а знамениті на весь світ острова. Лідер за популярністю – Балі з його чудовими пляжами, грізними вулканами і розвиненою туристичною інфраструктурою. 

Особливості кухні

За століття в Індонезії сформувалася цікава суміш з китайських, індійських і традиційних острівних кухонь. Основу місцевого раціону складає рис «насі», який варять в бульйоні або бананових листах, роблять з нього рисові чіпси, смажать з різними інгредієнтами або просто подають з овочами, рясно приправленими соусом. В Індонезії можна спробувати всіляку кулінарну екзотику: «Ластівчине гніздо» в курячому бульйоні, суп з плавників акули, каракатиці з рисом і зеленню, жаб’ячі лапки в тесті і смажену сарану. Гостру їжу прийнято запивати холодною водою і солодким чаєм з льодом. 

Розваги і пам’ятки

Знайомство з індонезійської архітектурою варто почати в столиці. Саме тут знаходиться головний в країні буддійський храм Цзіне-Юань з парою сріблястих драконів. Ще одна старовинна пам’ятка – Водний палац Таман-Сарі: зведений в 1765 р і, на жаль, сильно постраждав від воєн і землетрусів комплекс шикарних павільйонів з садами і водоймами. У мечеті Істікляль історія не настільки древня, зате розміри вражаючі. Заслуговує відвідування і Китайський квартал Джакарти: чай тут точно найсмачніший. На Яві розташовані й інші об’єкти, узяті під охорону ЮНЕСКО: храмовий комплекс Боробудур, прикрашений численними барельєфами і статуями Будди, або величний Прамбанан, присвячений Шиві, Брахмі і Вішну. Стародавні сакральні споруди збереглися і на Балі: Танах-Лот височить на скелі, Бесакіх шанується як «Мати храмів», Тирта-Емпул відомий чудодійною водою.